Kardinál Woelki vyzdvihuje ovocie tradičnej liturgie medzi mladými
Kardinál Rainer Maria Woelki, kolínsky arcibiskup (Nemecko), verejne vyjadril uznanie za pastoračnú prácu, ktorú v jeho arcidiecéze vykonáva Kňazské bratstvo svätého Petra (FSSP). Kardinál ocenil spôsob, akým táto komunita slávi tradičnú liturgiu, a povzbudil mladých ľudí, ktorí v nej nachádzajú oporu pre prežívanie svojej viery.
Tieto vyhlásenia odzneli počas festivalu viery „kommt&seht“ („Poďte a uvidíte“), ktorý sa konal v Kolíne nad Rýnom, a na ktorom Woelki hovoril aj o rastúcom záujme mladých ľudí o púť do Chartres a o ovocí rôznych evanjelizačných projektov podporovaných v arcidiecéze.
Uznanie Bratstvu svätého Petra
Počas rozhovoru pre denník Die Tagespost vyjadril nemecký kardinál vďačnosť pátrovi Bernhardovi Gerstlemu a kňazom Bratstva svätého Petra pôsobiacim v arcidiecéze.
Woelki zdôraznil, že tridentínsku liturgiu slávia „dobrým a zodpovedným spôsobom“, čo je významné hodnotenie v cirkevnom kontexte, kde uplatňovanie obmedzení tradičnej omše vyvolalo napätie v mnohých krajinách.
Posolstvo podpory pre pútnikov do Chartres
Na otázku o výraznom raste púte do Chartres, ktorá v posledných rokoch prekonala rekordy v účasti a stala sa jedným z hlavných bodov záujmu tradičného katolicizmu v Európe, Woelki poslal slová povzbudenia tým, ktorí sa na nej zúčastňujú.
„Tí, ktorí tam nachádzajú svoj duchovný domov a čerpajú silu žiť svoju vieru a každodenne vydávať svedectvo, musia pokračovať vo svojej ceste,“ uviedol kardinál.
Okrem toho vyjadril spokojnosť so spôsobom, akým pápež Lev XIV. pristupuje k otázke tradičnej liturgie. Bez zachádzania do podrobností kardinál uistil, že Lev XIV. našiel primeraný spôsob, ako problematiku tradičnej liturgie riešiť.